Tai netradicinė švietimo erdvė, kurioje kiekvienas Vilniaus ir Lietuvos moksleivis turi galimybę dalyvauti netradicinėse pamokose su savo sričių profesionalais ir tokiu būdu įgauti kompetencijų, apie kurias nerašo vadovėliai. Nori sužinoti, kaip tapti lazerinių technologijų mokslininku, o gal influenceriu? Ieškai, kur pasisemti pilietiškumo ar tiesiog nori gyvai pasikalbėti su žinomais žmonėmis ir įdomiomis asmenybėmis? Registruok savo klasę į netradicinę pamoką ir lauk, kol su tavimi susisieks Naktinio Vilniaus avilio komanda!

Vilniuje esančios kultūros vietos renka savas lankytojų auditorijas. Ar gali būti taip, kad vietos prisideda prie savitos kultūros kūrimo Vilniaus mieste? Tinklalaidė apie savitų vietų kūrimą, Naująją Vilnią bei vietas įtraukiančias visus kalbėjome kartu su „Dūmų fabriko“ kultūrinių veiklų organizatore Greta Zakarevičiene.
Antrasis podcast'o #Avilys epizodas apie naktinį Vilniaus gyvenimą, vakarėlių kultūrą ir įvairius žmonių pasirinkimus bei šių dienų trend'us. Kalbėjime su organizacijos „Jauna banga“ vadove Milda Arlauskaite bei jaunu barmenu iš Vilniaus Ignu Malinausku.
Naktinis Vilnius – daugialypis ir įvairus. Nuo kebabų kioskų iki prabangių klubų ar Lotynų Amerikos šokių Subačiaus gatvėje. Dar prieš koronaviruso protrūkį (turbūt vis dar ir dabar) Vilniaus naktinio gyvenimo būdas buvo laikomas vienu inovatyviausių – iš mūsų pavyzdį pradeda imti tokie miestai, kaip ir elektroninės muzikos sostinė Berlynas.
Vilniuje gausu skirtingų pasaulio virtuvių, netradicinių valgymo vietų. Kiekvienas gali rasti lietuviškų cepelinų, molekulinės gastronomijos šedevrų ar tiesiog duonos, kurios nusipirkti laukia eilės žmonių. Ką paprastai renkasi vilniečiai? Ką reiškia brunch'as Vilniuje ir netradiciniai pasirinkimai? Podcast'e kalbėjome su restorano „Amandus“ įkūrėju Deivydu Praspaliausku bei kepyklos „Druska, miltai, vanduo“ bendraįkūrėja Barbora Grigaliūnaite-Kadūniene.
Vilnių dažniausiai atpažįstame rajonais. Sunku Saulėtekį įsivaizduoti be studentų, Senamiestį be bažnyčių ir barų, o Šeškinę be „Akropolio“. Pokalbis apie tai, kas lemia skirtumus tarp rajonų, stereotipus apie tai, kur geriau neiti ar kur tyliau gyventi bei kokį Vilnių matysime po 30 metų. Kalbėjome su projekto „Gatvės gyvos“ įkūrėju Albertu Kazlausku bei naujienų portalo „Made in Vilnius“ vyr. redaktoriumi Evaldu Činga.

Bendraukime

Naktinis Vilniaus avilys – tai erdvė, kur laukiamos visos idėjos, net jeigu manai, kad jos neįgyvendinamos! Jeigu turi klausimų ar pasiūlymų būtinai susisiek su mumis el. paštu [email protected].

Adresas: Vilniaus g. 22, Vilnius, LT-01402 Lietuva